Bezpieczne instalacje

Najwyższa jakość to również bezpieczne instalacje fotowoltaiczne. W naszej pracy bezpieczeństwo zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Dowiedz się dlaczego warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, zapewniających bezpieczne użytkowanie Twojej instalacji.

Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych z SolarEdge

Współpracujemy z najlepszymi dostawcami komponentów do montowanych przez naszych specjalistów instalacji fotowoltaicznych. Jednym z nich jest firma SolarEdge, która poprzez dostarczane falowniki, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Energia słoneczna jest projektowana tak, aby była bezpieczna i niezawodna, co potwierdzają miliony instalacji na całym świecie. Jednak w miarę rozwoju i dojrzewania branży oraz powiększania się instalacji, coraz powszechniejsze stają się bardziej restrykcyjne normy i przepisy bezpieczeństwa. Tak się dzieje również w wielu innych branżach. Określają one, że w przypadku pożaru, instalatorzy, personel odpowiedzialny za konserwację i strażacy, muszą być w stanie ograniczyć prąd stały do bezpiecznego napięcia, zawsze gdy zasilanie prądem przemiennym będzie wyłączone.

Bez odpowiednich środków ostrożności wysokie napięcie prądu stałego może doprowadzić do ryzyka oparzeń i porażenia prądem elektrycznym tych osób. W związku z rosnącą świadomością straż pożarna i towarzystwa ubezpieczeniowe proszą o stosowanie surowszych norm bezpieczeństwa.


Bezpieczne instalacje fotowoltaiczne

Firma SolarEdge zapewnia zwiększone bezpieczeństwo dzięki dwóm wbudowanym funkcjom — SafeDCTM oraz wykrywaniu i przerywaniu wyładowań łukowych w celu zmniejszenia ryzyka pożaru, i porażenia prądem elektrycznym.

Do wyładowania łukowego może dojść, gdy złącza i/lub przewody w systemie PV zostaną uszkodzone lub nieprawidłowo podłączone, gdy systemy PV zestarzeją się, a stan złączy i przewodów pogorszy się lub gdy gryzonie uszkodzą przewody.

Uszkodzenie złączy lub przewodów może doprowadzić do powstania łuku elektrycznego. Łuk wytwarza ciepło, które może doprowadzić do pożaru. Ponadto łuk elektryczny i spowodowany nim przepływ prądu może doprowadzić do sytuacji, w której metalowe elementy przewodzące, np. konstrukcji montażowej, mogą się znaleźć pod napięciem, co z kolei grozi porażeniem prądem elektrycznym osób, które takiej konstrukcji się dotkną.

Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, zapewniających pełne bezpieczeństwo użytkowania zamontowanych przez firmę Archigon instalacji fotowoltaicznych.

13 lat
NA POLSKIM RYNKU
100 tys.
ZAMONTOWANYCH PANELI FOTOWOLTAICZNYCH
135 mln zł
WARTOŚĆ INWESTYCJI

Poznaj ofertę dla Firm

Specjalizacja Archigon to instalacje fotowoltaiczne dla Biznesu. Zaufały nam setki firm w Polsce! System fotowoltaiczny w Twojej firmie to gwarancja odporności na podwyżki cen energii. Firmy mogą skorzystać z systemu opustów i korzystać z rozliczenia takiego jak prosumenci.