Kotły indukcyjne PEREKO

Uzupełnieniem oferty firmy Archigon są kotły indukcyjne PEREKO z serii π. Jesteśmy dystrybutorem produktów, które są całkowicie ekologiczne i bezsmogowe. Dzięki połączeniu z fotowoltaiką możemy ogrzewać cały budynek energią ze słońca.

Ekologia dla domu i przedsiębiorstwa

W firmie Archigon zawsze stawiamy na sprawdzonych Partnerów, którzy zapewniają najwyższą jakość dostarczanych urządzeń. Tak jest z ekologicznymi kotłami PEREKO z serii π produkowane przez Envo.

Kotły indukcyjne serii π przekazują moc cieplną prawie natychmiast, podgrzewając wodę w instalacji lub zbiorniku buforowym. Co istotne, kocioł π może ogrzewać zarówno pomieszczenia mieszkalne, jak i budynki o dużej kubaturze. Pojedyncze urządzenia można łączyć w kaskady, uzyskując tym samym nieograniczoną moc grzewczą.Bezpośrednie podłączenie kotła do instalacji

Pierwszy tryb pracy umożliwia wpięcie kotła bezpośrednio pod zasilanie i powrót istniejącej lub nowo zaprojektowanej instalacji. Wymagane jest zastosowanie pompy „na powrocie”.

Podłączenie do instalacji poprzez zbiornik buforowy C.O.

Wymagane jest zastosowanie pompy „na powrocie” umiejscowionej pomiędzy kotłem a zbiornikiem oraz zbiornika buforowego o odpowiedniej pojemności, przystosowanej do potrzeb.Dłuższa żywotność instalacji do 50%

Podczas pracy kotła występuje zjawisko pasywacji anodowej metali, która tworzy warstwy ochronne na powierzchni ścianek instalacji. Ten proces zapobiega powstawaniu kamienia kotłowego i korozji elementów metalowych systemów C.O. i C.W.U.

Darmowe ogrzewanie? To jest możliwe!

Dzięki „Taryfie nocnej” (G12) oraz taryfie weekendowej (G12w), koszty poboru prądu są 2-krotnie niższe aniżeli te ze standardowej oferty – G11.

Właściciele farm fotowoltaicznych mogą używać sieci elektrycznej OSD jako akumulatora, który gromadzi nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej w instalacji domowej PV, gdy nie jest ona zużywana w domu i pozwala ją pobierać wieczorem lub w dni, kiedy jest większe zapotrzebowanie na energię.

Kotły indukcyjne PEREKO

20 lat
gwaranacji na kotły PEREKO
98,6%
sprawność urządzenia w całym okresie użytkowania
do 50%
dłuższa żywotność instalacji

Fotowoltaika dla domu

Dzięki Archigon staniesz się posiadaczem przydomowej elektrowni i uniezależnisz się od cały czas rosnących cen energii elektrycznej. Poznaj naszą ofertę dla Klientów indywidualnych.